Teams

Teams:

 

U9 / 7 II. Kerület UFC Budapest Hungary
  LKS Orzel Palowice Palowice Poland
  KFC Komárno Komárno Slovakia
  FC Slovan Hlohovec Hlohovec Slovakia
  Wr. Viktoria Wien Austria
  SC Columbia Floridsdorf Wien Austria
  SV Gerasdorf / Stammersdorf 1 Wien Austria
  SV Gerasdorf / Stammersdorf 2 Wien Austria
       
U10 / 7 SK Svetice Svetice Czech Republic
  FK Tachov Tachov Czech Republic
  FK Jablonec Jablonec nad Nisou Czech Republic
  Sokol Dobsice, z.s. Dobsice Czech Republic
  AP Stalowa Wola Stalowa Wola Poland
  FK Junior Kanianka Slovakia
  FK Hagenbrunn Hagenbrunn Austria
  FC Delta Wien Austria
  SC Columbia Floridsdorf Wien Austria
  SV Gerasdorf / Stammersdorf Wien Austria
       
U11 / 7 TJ Sokol Mesto Touskov Mesto Touskov Czech Republic
  Prosoc Academy Landstuhl 1 Landstuhl Germany
  Prosoc Academy Landstuhl 2 Landstuhl Germany
  II. Kerület UFC Budapest Hungary
  Kosa Konstancin Konstancin Jeziorna Poland
  LKS Orzel Palowice Palowice Poland
  FK TJ Küty Küly Slovakia
  FKK Limbach 2015 Limbach Slovakia
  Wr. Viktoria Wien Austria
  ATSV Sparta Deutsch Wagram Deutsch Wagram Austria
  SC Columbia Floridsdorf Wien Austria
  SV Gerasdorf / Stammersdorf Wien Austria
       
U12 / 8 FK Neratovice - Byskovice s.r.o 1   Czech Republic
  FK Neratovice - Byskovice s.r.o 2   Czech Republic
  SK Svétice Svétice Czech Republic
  Sokol Dobsice, z.s. Dobsice Czech Republic
  ASV Cham Cham Germany
  MKS Krakus Krakow Poland
  KS Bibiczanka Bibice Bibice Poland
  LKS Orzel Palowice Palowice Poland
  KS Górnik Konin 1 Konin Poland
  KS Górnik Konin 2 Konin Poland
  Ostrov TJ Slovan Ostrov Slovakia
  FK Hagenbrunn Hagenbrunn Austria
  SC Columbia Floridsdorf Wien Austria
  SV Gerasdorf / Stammersdorf Wien Austria
       
U13/9      
  Litavan Bohutin Bohutin Czech Republic
  FK Neratovice - Byskovice s.r.o   Czech Republic
  TJ Sokol Mesto Touskov Mesto Touskov Czech Republic
  FK Tachov Tachov Czech Republic
  FC Veseli nad Moravou Veseli nad Moravou Czech Republic
  Prosoc Academy Landstuhl Landstuhl Germany
  ASV Cham Cham Germany
  MKS Krakus Kraków Poland
  FK Slovan Levice Levice Slovakia
  LAZ NÖ Waldviertel Zwettl Austria
  SC Columbia Floridsdorf Wien Austria
  SV Gerasdorf / Stammersdorf Wien Austria
       
U15 SV Scharenstein Scharnstein Austria
  Litavan Bohutin Bohutin Czech Republic
  FK Neratovice - Byskovice s.r.o 1   Czech Republic
  FK Neratovice - Byskovice s.r.o 2   Czech Republic
  SK Svétice Svétice Czech Republic
  TJ Sokol Mest Touskov Mesto Touskov Czech Republic
  FK Tachov Tachov Czech Republic
  SK Strupcice Most Czech Republic
  Sokol Dobsice, z.s. Dobsice Czech Republic
  FC Veseli nad Moravou Veseli nad Moravou Czech Republic
  Prosoc Academy Landstuhl Landstuhl Germany
  SG Union Wasseralfingen Aalen Germany
  TSV Solln München Germany
  MKS Krakus Krakow Poland
  TJ Babkov zilina Slovakia
  TJ Jednota Lazy pod Makytou Lazy pod makytou Slovakia
  LAC U14 Wien Austria
  FK Hagenbrunn Hagenbrunn Austria
  SC Columbia Floridsdorf Wien Austria
  SV Gerasdorf / Stammersdorf Wien Austria
       
U17      
  FC Frenkendorf Basel Switzerland
  SG Union Wasseralfingen Aalen Germany
  TSV Hohenwart Hohenwart Germany
  SK Lozorno Lozorno Slovakia
  ASV 13 Wien Austria
  FK Hagenbrunn Hagenbrunn Austria
  FAC U16 Wien Austria
  SC Columbia Floridsdorf Wien Austria
  SV Gerasdorf / Stammersdorf Wien Austria

 

Teilnehmende Länder / Countrys

Czech Republic, Slovakia, Germany, Hungary, Poland, Switzerland, Austria